Începe returul: Viitorul Șelimbăr joacă sâmbătă la Alba Iulia

Sâmbătă, 7 martie 2020, de la ora 15:00, Viitorul Șelimbăr joacă în deplasare pe terenul celor de la Unirea Alba Iulia. Partida dintre cele două echipe se va disputa pe stadionul ”Cetate” din Alba.

Șelimbărenii merg la Alba cu gândul la victorie, având în vedere faptul că în ultima partidă din tur s-au impus cu scorul de 1 – 2 cu, cu CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca după o partidă extrem de spectaculoasă.

Ceaca a deschis scorul imediat după pauză, iar Cârstean a egalat la jumătatea reprizei secunde. Ambele echipe au trecut pe lângă victorie în partea a doua, dar sibienii au fost cei care au înscris până la urmă în prelungiri.

De cealaltă parte, albaiulienii revin în fața proprilor suporteri la fel de încrezători ca și sibienii. Unirea Alba Iulia a încheiat turul cu o victorie în fața celor de la SCM Zalău, scor 3 – 0. Ciprian Selagea (22, 44) şi Daniel Mărgărit (26) au fost  marcatorii uniriştilor în disputa din ultima etapă a turului Ligii a III-a de fotbal.

Viitorul Șelimbăr începe returul de pe locul cinci cu 25 de puncte. Sibienii au încheiat turul cu 6 victorii, 7 rezultate de egalitate și 2 înfrângeri. Unirea Alba Iulia se luptă pentru evitarea retrogradării, clasânduse pe locul 12 cu 16 puncte. În tur, albaiulienii au obținut 4 victorii, 4 rezultate de egalitate și 7 eșecuri.