Egal în al doilea amical din Turcia pentru CSC Șelimbăr

CS Comunal Șelimbăr a disputat luni, 11 iulie 2022, al doilea amical din cantonamentul de pregătire din Turcia. Șelimbărenii au terminat la egalitate scor 2-2, partida cu Adanaspor după 1-1 la pauză.

CSC 1599 Șelimbăr a înregistrat o remiza în cel de-al doilea meci amical din această vară. Dacă la pauză scorul la fost 1-1, golul echipei noastre fiind marcat de Alexandru Luca, iar Adanaspor a egalat din penalty. După pauză, Adanaspor a trecut în avantaj, în minutul 49, însă nu pentru mult timp, asta deoarece Alexandru Ciocâlteu a egalat două minute mai târziu cu un șut din afara careului, au transmis reprezentanții clubului din Șelimbăr.

Eugen Beza a trimis în teren următoarea formulă: Mitrovic – Monea, Dandea, R. Crișan, Arhirii – Manole, Cărăruș, Curtean, Luca, Ciocâlteu- Cîrstean. După pauză au jucat: Silveanu- Monea – Vișa, Natea, Arhirii, Buzan, Boboc, Cărăruș, Ciocâlteu, Ursu – Visic.