Tânăr prins de polițiști după ce a furat un computer

Un tânăr de 21 de ani din Gura Râului a ajuns în atenția polițiștilor, după ce în noaptea de 7 spre 8 decembrie a intrat în incinta unui magazin și a furat o unitate centrală de calculator.

Unitatea valorează 7.000 de lei.

„La data de 18 decembrie a.c., polițiștii sibieni l-au reținut 24 de ore pe bază de ordonanță pe tânărul bănuit de săvârșirea faptei, urmând a fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Sibiu cu propunere de aplicare a măsurii controlului judiciar pentru săvârșirea infracțiunii de furt calificat”, transmit reprezentanții IPJ Sibiu.

Prejudiciul a fost recuperat, iar cercetările continuă în vederea documentării întregii activități infracționale a persoanei în cauză.

Foto: Arhivă

Primește știrile in timp real

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.