Bărbat din Cisnădie, reținut pentru furt dintr-o căsuță de la Târgul de Crăciun

Un cisnădian în vârstă de 36 de ani a fost reținut de polițiști după ce a fost identificat ca principal suspect într-un caz de furt calificat. Incidentul ar fi avut loc în noaptea de 6 spre 7 decembrie, când acesta ar fi pătruns într-o căsuță a Târgului de Crăciun din Cisnădie, de unde a furat diverse bunuri.

Furt calificat

Conform autorităților, cercetările au dus rapid la identificarea suspectului. Bărbatul a fost reținut în urma unei acțiuni a poliției, iar bunurile sustrase au fost recuperate integral.

Contextul incidentului

Târgul de Crăciun din Cisnădie este un eveniment popular, iar astfel de incidente afectează atmosfera festivă. Poliția face apel la cetățeni să își păstreze vigilența și să raporteze imediat orice activitate suspectă.

Cuvinte-cheie: furt, reținut, căsuță.

Sursa: [Bărbat din Cisnădie, reținut după ce a furat dintr-o căsuță de la Târgul de Crăciun](https://www.oradesibiu.ro/2025/12/11/barbat-din-cisnadie-retinut-dupa-ce-a-furat-dintr-o-casuta-de-la-targul-de-craciun/)

Primește știrile in timp real

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.