CSC Șelimbăr bifează primul transfer internațional – Aleksander Mitrovic a jucat la Genoa în Italia

Portarul Aleksander Mitrovic (19 ani) a semnat cu divizionara secundă CSC Șelimbăr. Internaționalul U19 va purta numărul 68 la formația sibiană.

Aleksander Mitrovic, noul portar al lui Șelimbăr

Între septembrie 2020 și august 2021, Aleksander Mitrovic a fost sub contract cu Dinamo. Deși era o prezență constantă în lot și chiar pe foaia de joc, internaționalul U19 nu a bifat niciun minut. Acum, goalkeeper-ul va fi adversarul fostei formații în Liga 2.

Echipa noastră continuă seria achizițiilor, iar mutarea pe care clubul nostru a efectuat-o astăzi, este una cu totul specială, asta deoarece reprezintă primul transfer internațional al „călăreților roșii”
– Comunicat CSC Șelimbăr

Primește știrile in timp real

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.