CSC Șelimbăr bifează primul transfer – Simion Bumbar a jucat la Gaz Metan

CSC 1599 Șelimbăr a efectuat prima mutare pe piața transferurilor din punct de vedere al achizițiilor! Tânărul portar, Simion Bumbar a semnat un contract valabil până în anul 2026 cu ”călăreții roșii” și va fi prezent la reunirea lotului programată pe data de 20 iunie.

Născut pe data de 29 Martie 2005, Simion Bumbar a reușit să strângă deja 7 prezențe în Liga I în sezonul recent încheiat când goalkeeper-ul a evoluat pentru Gaz Metan Mediaș, evoluțiile acestuia fiind impresionante.

”Vin cu gânduri bune, de a îndeplini toate obiectivele echipei și de a ajunge cât mai sus în clasament. Am ales CSC 1599 Șelimbăr deoarece am văzut că sunt condiții bune, am urmărit câteva meciuri, am sesizat că există intenții bune și sper să facem un sezon bun”, a declarat Simion Bumbar, noul portar al echipei noastre.

Simion Bumbar măsoară 1,81 metri și reprezintă așa cum am mai spus prima achiziție din această vară a echipei noastre!

Primește știrile in timp real

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.