Cazuri de coronaviurs la Viitorul Șelimbăr – Echipa pierde la masa verde meciul cu “U” Cluj

COVID-19 umbrește cea mai mare performanță din istoria clubului șelimbărean.

Cel mai important meci de la înființarea clubului sibian contra celor de la Universitatea Cluj nu se va mai disputa.

“Din păcate echipa noastră a înregistrat mai multe cazuri de infectare cu noul virus SARS COV 2, iar tehnicianul Florin Maxim nu va putea alinia 11 jucători la ora meciului.În consecință Universitatea Cluj se va califica în faza următoare a competiției, asta deoarece conform regulamentului FRF, disputele din această competiție nu pot fi amânate, iar în acest mod echipa noastră nu își va putea masura forțele cu una dintre cele mai iubite formații din Ardeal.” transmit reprezentanții clubului selimbărean.

Primește știrile in timp real

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.