Spargere la o sală de jocuri de noroc din Șelimbăr – Hoțul este chiar un angajat

Spargere de peste 7.000 de euro la o sală de jocuri de noroc din Șelimbăr. Un angajat este hoțul.

„În seara zilei de 5 iulie a.c., reprezentantul unei săli de jocuri de noroc, din localitatea Șelimbăr, a sesizat prin apel 112 faptul că un angajat al societății și-a însușit pe nedrept  suma de aproximativ 35.000 de lei, pe care o avea în gestiune”, spune Elena Welter, purtător de cuvânt al IPJ Sibiu.

Polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice din I.P.J. Sibiu au deschis un dosar de cercetare penală privind săvârșirea infracțiunii de delapidare, au identificat și prins persoana în cauză și au recuperat parțial prejudiciul.

Este vorba despre un sibian în vârstă de 27 de ani, față de care, la data de 6 iulie a.c., polițiștii au luat măsura reținerii 24 de ore pe bază de ordonanță.

Ulterior, prin dispoziția  reprezentantului unității de parchet competente, bărbatul a fost plasat sub control judiciar pentru o perioadă de 60 de zile.

Cercetările continuă la nivelul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice.

Primește știrile in timp real

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.