ANAF Sibiu scoate la licitație mașini confiscate
Dacă vă doriți o mașină ieftină, e momentul să o cumpărați. Va trebui să licitați pentru ea, pentru că aceasta este metoda de vânzare a mașinilor puse sub sechestru. Fiscul sibian are două astfel de autoturisme pentru care a stabilit deja prețul de plecare.
Una dintre mașini este un Mercedes Benz A, de culoare albastru. Este din 1999, pe benzină, și are 91.140 de kilometri parcurși. Prețul de pornire al licitației este de 2.350 de lei. Licitația va avea loc în data de 20 iunie la ora 12, la sediul Fiscului din Sibiu.
Celălalt autoturism este un Volkswagen 3B Passat din 2000. este alb, merge cu motorină și are capacitate cilindrică 1980 cc. Prețul de la care se licitează este de 3.750 de lei. Proprietarul a mers cu mașina peste 150.000 de kilometri. Licitația va avea loc în data de 21 iunie la ora 11.
Cei care doresc să liciteze aceste autoturisme trebuie să depună oferta și dosarul de licitație până la ora acesteia.