Primarul Marius Grecu – „luat” la întrebări de șelimbăreni

Primarul Marius Grecu este invitatul Ora de Șelimbăr, la un interviu ce va fi transmis în direct, joi 25 octombrie 2018, de la ora 17.00, pe Ora de Șelimbăr, Ora de Sibiu și Ora de Mediaș.

Vreți să știți ce străzi urmează să fie reparate? Care sunt planurile de dezvoltare? Cum își propune administrația locală să rezolve problemele din Șelimbăr, Bungard, Mohu și Veștem? Puteți să adresați întrebări edilului comunei până miercuri, 24 octombrie 2018, ora 18:00, printr-un comentariu la postarea acestui articol de pe Facebook sau direct prin e-mail, la adresa redactia@oradeselimbar.ro.

Vrei să știi mereu ce se întâmplă în comunitate? Te ținem la curent cu tot ce e nou și important! Cu un simplu LIKE ești conectat la tot ce contează în Şelimbăr.

 

Primește știrile in timp real

7 Comentarii
  1. Stanciu ioana spune

    În legatura cu Grădinița nu sant locuri ce se poate face? copilul sta acasă deoarece în alte grădinițe nu am dreptuluat ptr ca aparțin de cea din Selimbar. Trebuie luate masurîn urgent.

  2. Catana spune

    Se mai face drumul între Dedeman si Cartierul Arhitecților???

  3. Ovidiu Ursu spune

    Sunt pb mari cu canalizare pe strada Petre alexandrescu respectiv BRANA ,decateori ploua f tare ,refuleaza canalul cu dejectii ,așa e de 4 ani și nu face nimeni Nimik ,in legătura cu rețeaua electrică sunt pb mereu se ia curentul .sunt f dezamăgit ,nu face Nimik !

  4. Albu Calin spune

    Strada TEBEA , dorim sa aflam adevarul. De 3 ani suntem mintiti din primavara pe toamna si iar pe primavara cu inceperea lucrarilor. Situatia ar fi putea fi remediata atat de usor printr-o dezmembrare a cotei totale de strada in 2 cote distincte, cota de peste 51% din prima jumatate a caselor, cesionata la notar in favoarea primariei si cota din zona blocurilor deja pavata de dezvoltatorul acelor locuinte de tip bloc. Multumesc

    1. Adi spune

      Dezmembrarea strazii nu se poate face deoarece trebuie acordul tuturor proprietarilor si acordul bancilor si a fondului de garantare pt cei cu credit. Ceea ce e greu de obtinut. Cedarea catre primarie trebuia facuta cand erau 5-10 proprietari, nu 130 ca acum. Sau cand s-a facut dezmembrarea initiala a terenului

  5. Pintilie lucia spune

    Cum se rezolva problema corespondenței referitor la POSTA SELIMBAR. Nu am primit de câteva luni cuponul de pensie pt.care m-am deplasat la POSTA de nenumarate ori,nu mai zic de celelalte facturi etc,etc….
    Sper ca o sa rezolvați cumva aceasta problema.

  6. Adi spune

    Dezmembrarea strazii nu se poate face deoarece trebuie acordul tuturor proprietarilor si acordul bancilor si a fondului de garantare pt cei cu credit. Ceea ce e greu de obtinut. Cedarea catre primarie trebuia facuta cand erau 5-10 proprietari, nu 130 ca acum. Sau cand s-a facut dezmembrarea initiala a terenului

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.