CSC 1599 Șelimbăr va disputa primul meci ”acasă”, sâmbătă la Cisnădie, împotriva celor de la Unirea Dej, partidă ce constă pentru runda cu numărul 2 din Liga a II-a.
Etapa trecută, ”călăreții roșii” au învins la limită Metaloglobus București, scor 1-0. De cealaltă parte, Unirea Dej a reușit să obțină cele 3 puncte, scor 1-0 cu CSM Alexandria. Startul partidei este programat pentru ora 11, sâmbătă – 12 august 2023, pe stadionul ”Măgura” din Cisnădie.
Aveam încredere în ceea ce am muncit vara asta și știu unde suntem. În play-off nu prea avem loc, sunt 19 echipe care au declarat ca au obiectiv play-offul. Noi luăm meci cu meci și tragem linie la final să vedem unde suntem.” a declarat directorul general, Cornel Stănilă.