Demonstrație de forță – CSC Șelimbăr s-a impus cu 4 la 0 cu CSC Dumbrăvița

Echipa antrenată de Claudiu Niculescu s-a impus cu 4-0 în meciul amical cu CSC Dumbrăvița, la capătul unei partide dominată de echipa sibiană.

În minutul 52, Radu Crișan a dus scorul la 2-0. În minutul 57, Jordan Gele a înscris din penalty pentru 3-0, tabela fiind închisă în minutul 81 de Ionuț Năstăsie cu un șut de la aproximativ 20 de metri fără speranțe pentru portarul ”alb-verzilor”, stabilind astfel și scorul final.

Claudiu Niculescu a mizat pe: Mitrovic – Palmeș, Lumbu, R. Crișan, Mitrea, Buzan, Cărăruș, Luca, Nini Popescu, Gele și Visic. După pauză a fost rulat tot lotul avut la dispoziție de tehnicianul echipei noastre.