Viitorul Șelimbăr remizează cu Măgura Cisnădie. Lupta pentru promovarea în Liga a III-a continuă.

Sâmbătă dimineață pe terenul Textila din Cisnădie s-a disputat partida dintre CS Măgura Cisnădie și ACS Viitorul Șelimbăr, un derbi al ligii a patra.

Cele două echipe și-au împărțit punctele în urma rezultatului de egalitate, scor 2-2. Măgura Cisnădie rămâne în continuare pe prima poziție a clasamentului. Viitorul Șelimbăr se află la egalitate de puncte cu Măgura Cisnădie, insă golaverajul este diferit. Antrenorul Luca Ioan a trimis în teren pe Neacsa Ionuț, Popa Nicolae, Popa Ioan, Armenean Marius, Medeșeaan Paul, Tănase Gabriel, Tegbo Dum-Mene, Risti Mircea, Halmagy Mihai, Bobeș Alexandru și Bîgu Lucian.

ACS Viitorul Șelimbăr a marcat prin Medeșean Paul în minutul 2, apoi Tănase Gabriel în minutul 31 al partidei de la Măgura Cisnădie.

În etapa viitoare, formația antrenată de către Ioan Luca primește vizita echipei antrenate de Nan Lucian, Sparta Mediaș. Partida este programată sâmbătă, 20 octombrie, de la ora 11:00.